14.09.2018

Rozšíření výrobního spektra

Zabudovaný otočný stůl a naklápěcí vřeteník na 5osých CNC obráběcích centrech od HURCO zvyšuje flexibilitu.

Pliening nedaleko Mnichova, Německo, září 2018: obráběcí centra řady SRTi od inženýrů firmy HURCO byla vyvinuta specificky pro manipulaci s těžkými přesnými součástmi, kde je třeba obrábět složité kontury navzdory jejich těžké hmotnosti a nadprůměrné velikosti.

Na veletrhu AMB, například, HURCO použilo VMX 60 SRTi pro demonstraci toho, jak velké pojezdy drah v kombinaci s konfigurací naklápěcího vřeteníku a otočného stolu účinně rozšiřují výrobní spektrum. Tato konfigurace umožňuje horizontální obrábění a optimální kontrolu odvodu třísek. Jako osa C zajišťuje integrovaný otočný stůl nepřetržitý pohyb otáčení kolem dokola. Toto je aspekt, který zkracuje časy obrábění a má pozitivní vliv na náklady za stroj – jak vysvětluje Michael Auer, generální ředitel pro HURCO GmbH: „Jestliže má stroj otáčet obrobek pro frézování povrchu třeba válce, pak stůl provádí nepřetržitý rotační pohyb.“

Pouze jeden proces upnutí

 

Všechny rotační stoly osy C v řadě SRTi jsou schopny neomezeného kontinuálního pohybu. Naklápěcí vřeteník osy B také poskytuje přístup k obrobku na naklopené obráběcí rovině. To je výhodou při obrábění složitých kontur, jako jsou oběžná kola nebo turbíny, podle Michaela Auera: „Upínací procesy stojí čas. Pro tyto často požadované obráběcí kombinace, jsou úspory času tím, že máme pouze jeden jediný upínací proces, bez obětování přesnosti, důležitou konkurenční výhodou v zakázkovém obrábění.“

 

 

 

Produktivita vzrůstá díky nakládacím systémům

Možnost nakládání bez lidského zásahu prostřednictvím automatizovaných systémů také zvyšuje efektivitu strojů HURCO. „Spolupracujeme s prodejci různých automatických nakládacích systémů“, vysvětluje Michael Auer. „To znamená, že můžeme přesně splnit široké množství různých zákaznických požadavků, abychom dosáhli značného zvýšení produktivity.“ Výsledek v praxi: HURCO koordinuje se zákazníky vývoj odpovídajících řešení zahrnující obráběcí centrum a nakládací robot od jednoho ze svých partnerů. Toto se může rozšířit na integraci obráběcího stroje do stávajícího digitálního výrobního systému.

Cílem automatizovaných nakládacích systémů je udržitelné rozšíření kapacit s podmínkou, že není pro obsluhu stroje požadován další personál. HURCO bude představovat aktuální komplexní příklad integrace na AMB. Ten obsahuje kombinaci HURCO VMX 60 SRTi a EROWA Robot Compact 80.

HURCO na veletrhu AMB (18. září – 22. září 2018): Hala 10, stánek D53

 

Alexandra Banek
Kontakt

HURCO Werkzeugmaschinen GmbH
Alexandra Banek
Gewerbestraße 5 a
85652 Pliening

Telefon+49 (89) 905094 - 29
E-mail abanek@hurco.de