02.01.2019

Od 3-osých k 5-osým aplikacím

HURCO spolehlivě podporuje operátory při optimalizaci obráběcích postupů.

Pliening (nedaleko Mnichova), Německo, listopad 2018: Snadno ovladatelný řídící systém Max 5 a volba solid model import od HURCO usnadňují operátorům 5-osé frézování.

Celkově nabízí HURCO servisní balík, který pomáhá operátorům rychle dosáhnout optimalizace výroby při 5-osém frézování dokonce i pro začátečníky.

„Provozovatelé, kteří chtějí produkovat vysoce komplexní komponenty na pravidelné bázi by se neměli vyhýbat investicím do 5-osého stroje,“ doporučuje Sebastian Herr, vedoucí aplikační technik u  HURCO. „Jestliže musím neustále měnit upnutí obrobků 4 nebo 5 krát na 3-osém stroji, potom dává smysl použít od začátku 5-osý stroj.“

 

 

 

Obráběcí centrum HURCO VC 500i je dobrým počátečním modelem pro 5-stranné obrábění v kusové nebo malosériové výrobě. Díky snadnému a rychlému programování a koncepci pohyblivého stojanu, je 5-osý stroj s pojízdným stojanem s rotačním/natáčecím stolem ideální pro  široký rozsah aplikací, od zakázkové výroby po stavbu strojů. Stejně jako v případě 3-osého stroje, obrábění je lineární, ale je prováděno simultánně na několika stranách. V důsledku toho mohou zaměstnanci přejít z 3-osého na 5-osé obrábění s krátkým doplňujícím

 

 

 

HURCO 3-osé stroje mohou být aktualizovány bez jakýchkoli problémů

Každý stroj HURCO je vybaven softwarem, který dovoluje 5-osé obrábění. „Jestliže produkce příležitostně požaduje komplexnější součásti s více než dvěma nebo třemi postupy upnutí, nej-efektivnější volbou je aktualizovat stávající 3-osý stroj,“ říká Sebastian Herr. Aktualizace technických prostředků (hardware) samotná vyžaduje pouze jeden den, plus jeden další den na vyškolení zaměstnanců. Avšak stroj dodaný s 3-osou konfigurací není vybaven odpovídajícími vedeními a skleněnými měřítky, a tudíž nepracuje stejně přesně. „Vždy mohu dosáhnout vyšší přesnosti, pokud pracuji na komponentu s použitím 5-osého stroje,“ dodává  vedoucí aplikační technik HURCO.

 

 

Alexandra Banek
Kontakt

HURCO Werkzeugmaschinen GmbH
Alexandra Banek
Gewerbestraße 5 a
85652 Pliening

Telefon+49 (89) 905094 - 29
E-mail abanek@hurco.de