30.07.2015

HURCO rozšiřuje svoji pozici na mezinárodním trhu

Akvizice dvou společností obráběcích strojů v USA a na Tchaj-wanu

  • tři silné globální značky pod jednou střechou
  • s více než 150 různými modely, jeden z nejširších sortimentů v průmyslu obráběcích strojů

Indianapolis/Pliening, červenec 2015: HURCO Companies pokračuje ve své strategii globálně orientované společnosti akvizicí dvou průmyslových gigantů: Milltronics CNC Machines z USA a Takumi Machinery z Tchaj-wanu. HURCO má své ústřední sídlo v Indianapolisu v USA. Jeho německá pobočka, HURCO Germany GmbH, má základ-nu v Plieningu poblíž Mnichova.

 

Skupina je globálním lídrem ve vývoji a výrobě obráběcích strojů s integrovanými řídícími technologiemi. Kombinované obchodní činnosti firem HURCO, Milltronics a Takumi budou představovat jedno z nejrozsáhlejších produktových portfolií v průmyslu obráběcích strojů, s více než 150 různými modely. „Milltronics a Takumi mají více než 18,000 strojů instalovaných ve 30 zemích. To rozšíří naši zákaznickou základu a také posílí naši přítomnost obzvláště na trzích budoucnosti, jako je Čína a Latinská Amerika,“ komentoval Michael Auer, výkonný ředitel HURCO Germany, potenciál těchto nejnovějších akvizic.

Gregory Volovic, president HURCO Companies, vyjádřil své uspokojení shrnutím: „Věříme, že naši zákazníci po celém světě budou těžit z rozšíření našeho portfolia, protože Milltronics a Takumi jsou silné globální značky s rozsáhlým sortimentem produktů obráběcích strojů.“ Podle jeho předpovědi, toto bude mít pozitivní vliv na konsolidované zisky HURCO již v hospodářském roce 2016. Milltronics je výrobní společnost, která navrhuje a vyrábí CNC řízení, frézovací stroje a soustružnické stroje pro nástrojárny a výrobní prostředí ve svém závodě v Minnesotě. Takumi, společnost z Tchaj-wanu, projektuje a vyrábí CNC vertikální obráběcí centra, dvousloupová obráběcí centra, vysokorychlostní stroje a jiné obráběcí stroje, s prodeji primárně na Tchaj-wanu, v Číně a Evropě.

Produkty Takumi a Milltronics jsou optimálním doplněním sortimentu obráběcích strojů HURCO, protože přibližně 60% produktů Milltronics a Takumi je jedinečných. Obráběcí stroje vybavené průmyslovým řízením od firem Fanuc, Siemens nebo Heidenhain tak byly přidány do portfolia pro výrobní závody s vysokým objemem dílů. V budoucnu budou jednotlivé produktové řady prodávány nadále pod jejich vlastními názvy. Každá ze značek využívá osvědčené a vyzkoušené designy, faktor, který přináší užitek vývoji produktových vylepšení, technologií a modelů.

Alexandra Banek
Kontakt

HURCO Werkzeugmaschinen GmbH
Alexandra Banek
Gewerbestraße 5 a
85652 Pliening

Telefon+49 (89) 905094 - 29
E-mail abanek@hurco.de